Network Marketing Nedir ?

  • Yayınlayan: admin
Network Marketing Nedir ?

Network Marketing, Multi Level Marketing(MLM) olarakta anılmaktadır. Türkçe’de MLM,  yaygın olarak Çok Katlı Pazarlama olarak anılmaktadır.

Network Marketing, bir şirketin hizmet veya ürünlerini direkt satmak veya tavsiye yöntemi ile satışına aracı olunarak gelir elde edilen yasal bir sistemdir.

Genel bir network marketing modelinde sisteme kayıtlı üyeler (temsilciler) şirkete bağlı bireysel bayiler gibi hareket ederek o şirketin hizmet veya ürünlerini kendisi ve ekibiyle satış yaparak oluşturduğu iş hacmi üzerinden çeşitli hesaplama yöntemleri ile gelir elde ederler.

Zaman ve mekan kullanımını tamamen esnek hale getiren bu yöntemle ev hanımları dahil herkes işi olsun veya olmasın bu şekilde bir network marketing işine girip ek gelir elde etmektedir.

21.yy’ın ticaret sistemi olarak görülen Network Marketing, gün geçtikçe büyümekte ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılı gelir sağlayan bu ticaret sistemi, tüm katılımcılarına eşit fırsat sunması, başlamak için bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Yazar: admin

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.